TRÉNING

Je 5 věcí, které můžete změnit ještě dnes a zlepšit tak kvalitu svého tréninku

1.  Věnujte více času spánku. Většina lidí nespí dostatečně.       Jako sportovec potřebujete využít spánku ke kompletní regeneraci.       Zvýšenou tréninkovou zátěž (objem/intenzita) byste měli vyvážit právě časem věnovaným zotavení.
2. Tekutiny. Součástí vydechovaných zplodin jsou vodní páry (všimněte si mráčku, který se utvoří při vydechování v zimě).  Přidejte pocení v rámci těžkého tréninku a uvidíte, jak snadno dojde k dehydrataci.
3. Protahování. Po tréninku – vždy byste se měli věnovat protažení svalstva, které bylo namáháno.       Mezi tréninky – celkovému protahování byste měli věnovat  2-3 krát týdně 15-30 minut.    Soustřeďte se hlavně na svalové skupiny, jako jsou flexory pánve, hamstringy, gluteální svalstvo a adduktory.     Vydržte v protažení nejméně 30s. Nejen, že zkrácené svaly mohou zabránit efektivnímu pohybu,    mohou také vést k bolestem v dolní části páteře.
4. Reálné cíle. Existuje určitý optimální tréninkový objem, který můžete využít každý týden.       Tréninkový objem by se měl odvíjet také od toho, jaký další stres v životě podstupujete.     Více stresu=méně tréninku a naopak.
5. Optimální výživa. Představte si své tělo jako výkonný motor.       Bude efektivně pracovat, jen když bude mít dobré palivo.    Tankujete na 2** nebo 4****? Důležité je také tankovat ve správnou dobu.    Zaměřte se velmi dobře na své stravovací návyky a možná budete překvapeni,   kolik drobných změn můžete provést právě zde.